sobota, 26 maja 2012

Zostań dawcą szpiku!


    Jutro czyli 27 maja 2012r. w Krakowie, a dokładniej w Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Rolniczego, al. 29 Listopada 50, między 11.00 a 17.00 będzie można oddać krew i zarejestrować się jako dawca szpiku. Innymi słowy można podarować komuś życie.

    Wiem, że dość na wariackich papierach taka decyzja ale myślę, że naprawdę warto, zwłaszcza, że jest to stosunkowo niedaleko, a takie akcje odbywały się już w Rzeszowie i Włocławku, a będą w Warszawie, Łodzi i Jaśle. Jeśli kiedyś nad tym się zastanawialiście to teraz jest Wasza chwila.

    Ja jadę, jeśli chcecie się przyłączyć to pociąg z Jaworzna-Szczakowej odjeżdża o 10:12 (cena biletu 15zł) trzeba wziąć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Można być po małym, nietłustym posiłku.
UWAGA: jeśli przyjdą max 3 osoby to pojedziemy samochodem.

MYŚLĘ, ŻE TO ZNAKOMITY SPOSÓB UCZCZENIA ZARÓWNO 
DNIA MATKI JAK I DNIA DZIECKA 

O tym, że naprawdę warto przekonacie się zaglądając tutaj :)

2 komentarze:

  1. Sama chcę zostać.

    OdpowiedzUsuń
  2. W całej Polsce coraz częściej organizowane są tego typu akcje, warto brać w nich udział, bo to może właśnie my uratujemy komuś zdrowie, a może nawet życie. Jednak na tle innych krajów wypadamy nieco blado - szacuje się, że w naszym kraju zarejestrowanych jest ok. 380 tysięcy potencjalnych dawców szpiku, dla porównania w Niemczech liczba ta przekroczyła 4 mln.

    OdpowiedzUsuń